"TO WORK BETTER"- "ABY LEPIEJ PRACOWAĆ"- projekt nr POWERAE-2019-1-PL01-KA104-061733
Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych,
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020
współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
Pożegnanie z gościnnym Cyprem
Pobierz link
Facebook
X
Pinterest
E-mail
Inne aplikacje
Czas tak szybko mija...
Wyspa Afrodyty zawsze będzie się nam kojarzyć z ciepłem,morzem,gościnnością. Wyjeżdżamy stąd bogatsi nie tylko o wiedzę, ale nowe pomysły i inspiracje a także przyjaciół i przyszłych partnerów.
Wartością dodaną każdego projektu Erasmus jest możliwość poznania innych kultur, bogactwa kultury i tradycji Europy. Staramy się skorzystać z tej okazji. Zazwyczaj robimy to wieczorami, czasami późnym popołudniem. Każdy kto miał możliwość uczestniczenia w programie Erasmus, wie, że mimo zmęczenia zajęciami merytorycznymi warto wykrzesać z siebie trochę siły na program kulturalny.
Ponieważ nikt z nas nie był wcześniej na Cyprze, wolne chwile poświęcamy na poznanie wyspy. Dominującą dziedziną gospodarki jest turystyka. Turystów przyciąga upalna pogoda, ciepłe morze i niesamowite zachody słońca.
Pożegnaliśmy Cypr na lotnisku w Larnace. Warszawa przywitała nas dużo chłodniejszą,ale słoneczną aurą. Wszyscy posiadaliśmy paszporty covidowe, więc formalności związane z powrotem nie były zbyt kłopotliwe. Bez świadectwa szczepienia wyjazd byłby znacznie trudniejszy a nawet niemożliwy.
Dzisiaj rozpoczęliśmy nasz kurs. Po krótkim przedstawieniu organizacji goszczącej i kraju, podzielimy się na trzy grupy (bloki tematyczne). Projekt „Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych ” realizowany ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja dorosłych
Gospodarze przekazują nam nie tylko swoją wiedzę, ale też dużo praktycznych rad. Praca w małych grupach sprzyja lepszej komunikacji, efektywniejszej wymianie doświadczeń. Instytucja cypryjska ma na tej płaszczyźnie duże osiągnięcia (ponad 40 projektów Erasmus). Dzięki temu my możemy się dowiedzieć, jak poprawić jakość pracy naszej organizacji.
Przygotowania trwały dłużej niż zakładaliśmy. Gdy wszystko było już gotowe i wydawało się, że przewidzieliśmy wszystkie ryzyka, wybuchła pandemia (marzec 2020) i pokrzyżowała nasze plany. Kolejne fale epidemii odbierały nam nadzieję, że uda się projekt zrealizować, przychodziły momenty zwątpienia. Opiekunka projektu motywowała nas, żeby się jednak nie poddawać (dziękujemy pani Agnieszko). Wiosną 2021 zabraliśmy się do pracy, aczkolwiek obawy o rozwój sytuacji ciągle były. Ponadnarodowa mobilność kadry niezawodowej edukacji dorosłych, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego
Komentarze
Prześlij komentarz